#AsystentManciniego #26 – doppietta Insigne

AsystentManciniego kwi 24, 2021

Tym razem Serie A grała w środku tygodnia. Sprawdźcie, jak radzili sobie Włosi walczący o wyjazd na Euro w 32. kolejce.

Na początek Hellas przegrał z Fiorentiną 1:2. Cristiano Biraghi zostawił za dużo miejsca Faraoniemu przy golu dla „Gialloblu” (ocena La Gazzetta dello Sport – 5,5 – najniższa w meczu). Gaetano Castrovilli pojawił się na boisku dopiero w 85. minucie (brak oceny).

Milan okazał się gorszy od Sassuolo (1:2). Gianluigi Donnarumma obronił strzały Bogi i Haraslina, a przy obu bramkach Raspadoriego był bez szans (ocena – 6,5). Davide Calabria powrócił do gry po kontuzji i dobrze poradził sobie z Bogą (ocena – 6). Domenico Berardi zanotował asystę przy zwycięskim golu „Neroverdich” (ocena – 7). Manuel Locatelli zaliczył kolejny doskonały występ (ocena – 7). Gian Marco Ferrari otrzymał notę „6,5”.

Genoa zremisowała z Benevento 2:2, a Udinese przegrało z Cagliari 0:1.

Spezia podzieliła się punktami z Interem (1:1). Matteo Ricci wyglądał dojrzale na tle drugiej linii „Nerazzurrich” (ocena – 6,5). Nicolo Barella był bliski zdobycia bramki (ocena – 6). Alessandro Bastoni miał niewiele pracy w obronie, więc wspierał Perisicia (ocena – 6).

Juventus pokonał Parmę 3:1. Leonardo Bonucci wrócił do gry po przerwie spowodanej koronawirusem i nie popełnił żadnego błędu, był nawet bliski strzelenia gola (ocena – 6,5). Federico Bernardeschi wszedł na plac gry dopiero w 87. minucie (brak oceny).

Crotone przegrało z Sampdoria 0:1

Bologna zremisowała z Torino 1:1. Robeto Soriano najpierw odebrał piłkę Verdiemu, a następnie świetnie asystował przy golu Barrowa (ocena – 7 – najwyższa w zespole). Rolando Mandragora potwierdził dobrą formę, tym razem zdobywając przepiękną bramkę z dystansu (ocena – 7,5 – najwyższa w meczu). Andrea Belotti zmarnował świetną sytuację, a następnie stworzył bardzo dobrą okazję Zazie (ocena – 5,5).

Kolejkę zakończyły dwa hity. W pierwszym z nich Roma podzieliła się punktami z Atalantą (1:1). Bryan Cristante zdobył ładną bramkę z dystansu, ale popełnił kilka błędów w obronie, jak przy golu Malinowskiego (ocena – 6,5). Lorenzo Pellegrini stworzył sytuację stuprocentową Dżeko (ocena – 6). Gianluca Mancini był najpewniejszym z defensorów „Giallorossich”, jednak cała formacja nie wyglądała dobrze (ocena – 5,5). Rafael Toloi pojawił się na murawie w 73. minucie meczu i został oceniony na „6”.

W drugim hicie Napoli rozbiło Lazio 5:2. Lorenzo Insigne strzelił dwa gole (ocena – 7,5 – najwyższa w meczu). Solidny występ zaliczył Giovanni Di Lorenzo (ocena – 6,5). Alex Meret powinien zachować się lepiej przy golu Milikovicia-Savicia (ocena – 5,5). Ciro Immobile ponownie wpisał się na listę strzelców (ocena – 6,5 – najwyższa w zespole). Manuel Lazzari z każdą minutą wyglądał coraz gorzej (ocena – 5,5). Francesco Acerbi popełnił błąd przy bramce Osimhena (ocena – 5).

Za granicą PSG rozbiło Angers w Pucharze Francji aż 5:0, a Moise Kean wszedł na boisko z ławki. Chelsea z Jorginho w składzie bezbramkowo zremisowała z Brighton.