Chiellini na emeryturze? Wszystko zależy od reprezentacji

News gru 16, 2021

Dopiero co poprowadził Italię do triumfu na EURO, a już niebawem powiesi buty na kołku? Nie można tego wykluczyć. Jak informuje La Gazzetta dello Sport, Giorgio Chiellini rozważa zakończenie kariery. W tym kontekście kluczowe mają być dla niego poczynania reprezentacji Włoch.

Chiellini był fundamentalnym zawodnikiem w układance Roberto Manciniego podczas mistrzostw Europy, w trakcie których rozegrał 5 meczów. Z powodu problemów mięśniowych przegapił jedynie ostatnie grupowe spotkanie z Walią i starcie 1/8 finału z Austrią.

Po odtrąbieniu wielkiego sukcesu i triumfie na EURO, Italia zawiodła jednak w eliminacjach do mistrzostw świata i skazała samą siebie na grę w barażach. W ich półfinale los skrzyżował ją z Macedonią Północną. W przypadku zwycięstwa w decydującym pojedynku będzie czekać Portugalia lub Turcja. Demony przeszłości z pamiętnej rywalizacji ze Szwecją z 2017 roku odżyły.

2 sierpnia bieżącego roku popularny „King Kong” podpisał z Juventusem nowy kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2023 roku. Według doniesień „La Gazzetta dello Sport”, wobec niepewnego występu „Squadra Azzurra” na mundialu w Katarze, który miał być ukoronowaniem piłkarskiej przygody 37-letniego stopera, wypełnienie przez niego tego porozumienia stanęło pod znakiem zapytania.

Ostateczną decyzję w sprawie swojej przyszłości Chiellini ma podjąć latem. Mediolański dziennik pisze, że sukces „Azzurrich” w barażach i ich obecność na mistrzostwach świata będą miały na nią znaczący wpływ. W związku z tym, jeśli Włochom powinie się noga i drugi raz z rzędu nie pojadą mundial, przejście na emeryturę kapitana „Starej Damy” i włoskiej kadry będzie bardzo prawdopodobne.

Giorgio Chiellini jest niekwestionowaną legendą calcio. Ma na swoim koncie 546 występów we wszystkich rozgrywkach w trykocie Juve, co plasuje go na 4. miejscu w klubowej klasyfikacji wszech czasów. W narodowych barwach zagrał 114 razy i w gronie piłkarzy z największą liczbą meczów zajmuje 6. pozycję, ex aequo z Leonardo Bonuccim.

Jakub Glibowski

Widzę świat w bieli⚪️ oraz czerwieni i czerni🔴⚫️. Calcio. La Liga. Zlatan Ibrahimović. Sergio Ramos. Wyznaję kult "Joga Bonito". Dobry film, dobra książka. Felieton, komentarz, dyskusja.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.