Wielkie hity w niedzielę! Zapowiedź 13. Kolejki Serie A

Zapowiedź gru 19, 2020

Nie zatrzymujemy się! Czeka nas kolejna kolejka we Włoszech i kolejne świetne spotkania. Sobota jest dniem nieco spokojnym, ale w niedzielę mamy świetne mecze! Sassuolo podejmie u siebie Milan, po tym meczu zobaczymy Romę, grającą w Bergamo z Atalantą, a na koniec dnia do Rzymu przyjedzie Napoli, żeby zmierzyć się z Lazio. Będzie się działo!

Sobota
Fiorentina - Hellas; 15:00; Artemio Franchi

Fiorentina w środku tygodnia zdobyła punkt z Sassuolo i walczyła z neroverdimi jak równy z równym. Może to być powód zadowolenia i znak, że idą w dobrą stronę, a z drugiej strony, drużyna De Zerbiego jest pod formą i ich gra ostatnio jest chaotyczna i nerwowa. Czego nie można powiedzieć o nadchodzącym rywalu Violi, który co prawda przegrał z Sampdorią, ale Hellas jest zespołem ułożonym, z planem na spotkania, który świetnie realizuje. Oba zespoły znajdują się po przeciwnych stronach tabeli, ale cel mają jeden - zdobywać punkty. Fiorentina żeby uciec goniącym jej zespołom ze strefy spadkowej, a drużyna Juricia żeby wskoczyć na miejsce dające szansę na grę w europejskich pucharach.

MÓJ TYP: Remis

Sampdoria - Crotone; 18:00; Luigi Ferraris

Do Genui przyjedzie beniaminek, który ostatnio zaczął punktować i ma ich już tyle, co Torino, a do bezpiecznego miejsca brakuje im ich tylko czterech. Co prawda punktowali z zespołami niżej notowanymi, ale Sampdoria jest aktualnie w słabej formie i wygrana z Hellasem tego nie zmieni. Niewiadomą pozostaje Candreva, który wyróżniał się w Sampie, ale otwarcie narzekał na swoich kolegów, co poskutkowało wysłaniem go na trybuny. Jak się później okazało, nie był to zły ruch, w końcu blucerchiati wygrali swój mecz, nie wiadomo czy z Antonio w składzie poradziliby sobie równie dobrze. Myślę, że remis jest prawdopodobnym wynikiem.

MÓJ TYP: Remis

Parma - Juventus; 20:45; Ennio Tardini

W sobotni wieczór spotkają się dwa zespoły, które zremisowały największą ilość spotkań w Serie A - po sześć. Parma gra piłkę chaotyczną, potrafi wygrywać 2-0 z lepszym zespołem, żeby ostatecznie z nimi remisować, jak w meczach z klubami z Mediolanu. Czy to oznacza, że mają patent na silniejsze kluby? Raczej nie, w końcu z Romą przegrali 3-0 bez jakiejkolwiek walki. Dużo zatem będzie zależało od formy dnia podopiecznych Liveraniego. Jeśli chodzi o Juventus, to zespół Pirlo w tym sezonie jeszcze nie przegrał, ale liczba zremisowanych meczów jest zdecydowanie za wysoka. Gracze Starej Damy będą musieli zrobić wszystko co w  ich mocy, żeby wygrać to spotkanie. Jeśli tego nie zrobią, to mogą stracić pozycję na rzecz Romy, Sassuolo czy Napoli.

Mój Typ: Zwycięstwo Juventus

Niedziela
Torino - Bologna; 12:30; Olimpico Grande Torino


Mecz w którym możemy spodziewać się gradu bramek, ale może też skończyć się nisko-bramkowym wynikiem. Podopieczni Giampaolo pokazali w meczu z Romą wolę walki i chęci, szkoda że musieli przegrywać 3-0, żeby zacząć cokolwiek grać. Teraz zaczynają od 0-0, grają z Bologną, która zrobiła comeback ze Spezią, ale nie dokończyła go, marnując karnego w ostatniej akcji meczu, przez co tylko zremisowali. Jeśli mam być szczery, to liczę na dużą ilość goli i wyrównany mecz, w końcu grają o 12:30, nie ma lepszej pory we włoskim futbolu, żeby pokazać kawał dobrego futbolu.

Mój Typ: Remis

Benevento - Genoa; 15:00; Ciro Vigorito

Starcie u dołu tabeli, które całe szczęście koliduje z innymi meczami, przez co śmiało można zajrzeć tylko do skrótów tego meczu. Jednak jak to mówią "z kronikarskiego obowiązku", trzeba co nie co napisać. Obie ekipy mimo tulenia się do dołu tabeli, potrafiły zremisować swoje mecze z wyżej postawionymi zespołami. Gospodarze z Lazio, a goście z liderem tabeli Milanem. Patrząc na cały sezon, to faworytem wydaje się być Benevento, które potrafi kontrolować spotkania w większym stopniu niż Genoa, co przekłada się na aż pięć punktów więcej, przy niemal identycznym bilansie bramkowym (różnica jednej strzelonej bramki na korzyść beniaminka).

Mój Typ: Remis

Cagliari - Udinese; 15:00; Sardegna Arena

Na Sardynii dojdzie do starcie dwóch ekip, które pokazały w tym sezonie, że grać w piłkę to one potrafią. Co prawda gospodarze robili to znacznie częściej, ale nie można lekceważyć zespołu z Udine, który chętnie pokaże na co go stać, po tym jak bezbramkowo zremisowali z Crotone. Ekipa Di Francesco chciałaby przełamać złą passę ponad miesiąca bez zwycięstwa w lidze, ale to nie będzie łatwe zadanie. Obie ekipy są bez jednych z kluczowych piłkarzy - u wyspiarzy zabraknie Walukiewicza, a u graczy z Friuli nie zobaczymy Rodrigo De Paula. Która drużyna lepiej wykorzysta braki i słabości rywala? A może zespoły podzielą się punktami? Na te pytania odpowiedzi poznamy już w niedzielę o 15.

Mój Typ: Remis

Inter - Spezia; 15:00; Giuseppe Meazza

Mecz bez historii, zespół Antonio Conte powinien przejechać się po Spezii i wygrać to spotkanie różnicą minimum trzech goli. Każdy inny wynik niż zwycięstwo, będzie porównywalnym blamażem do występu nerazzurrich w Lidze Mistrzów. Zespół Vincenzo Italiano stracił idealną okazję na zwycięstwo w środę, gdy roztrwonili dwubramkowe prowadzenie, a teraz powinni przyjąć lekcje gry w piłkę od zespołu z Mediolanu.

Mój Typ: Zwycięstwo Inter

Sassuolo - Milan; 15:00; Mapei

̶W̶r̶a̶c̶a̶ ̶I̶b̶r̶a̶ ̶i̶ ̶w̶s̶z̶y̶s̶t̶k̶o̶ ̶p̶o̶w̶i̶n̶n̶o̶ ̶b̶y̶ć̶ ̶j̶a̶s̶n̶e̶.̶ ̶S̶p̶a̶d̶e̶k̶ ̶f̶o̶r̶m̶y̶ ̶r̶o̶s̶s̶o̶n̶e̶r̶i̶c̶h̶ ̶b̶y̶ł̶ ̶z̶a̶u̶w̶a̶ż̶a̶l̶n̶y̶,̶ ̶a̶l̶e̶ ̶j̶e̶g̶o̶ ̶k̶r̶e̶s̶ ̶m̶o̶ż̶e̶ ̶n̶a̶s̶t̶ą̶p̶i̶ć̶ ̶w̶ ̶n̶i̶e̶d̶z̶i̶e̶l̶n̶y̶m̶ ̶s̶p̶o̶t̶k̶a̶n̶i̶u̶ ̶z̶ ̶S̶a̶s̶s̶u̶o̶l̶o̶,̶ ̶g̶d̶y̶ż̶ ̶n̶a̶ ̶b̶o̶i̶s̶k̶o̶ ̶w̶r̶a̶c̶a̶ ̶Z̶l̶a̶t̶a̶n̶!̶ ̶I̶b̶r̶a̶h̶i̶m̶o̶v̶i̶c̶ ̶d̶a̶j̶e̶ ̶t̶a̶k̶i̶e̶g̶o̶ ̶k̶o̶p̶a̶ ̶s̶w̶o̶i̶m̶ ̶k̶o̶m̶p̶a̶n̶o̶m̶,̶ ̶a̶ ̶d̶o̶ ̶t̶e̶g̶o̶ ̶s̶t̶r̶z̶e̶l̶a̶ ̶z̶ ̶n̶i̶e̶m̶a̶l̶ ̶k̶a̶ż̶d̶e̶j̶ ̶p̶o̶z̶y̶c̶j̶i̶ ̶i̶ ̶s̶y̶t̶u̶a̶c̶j̶i̶.̶ ̶B̶i̶o̶r̶ą̶c̶ ̶p̶o̶d̶ ̶u̶w̶a̶g̶ę̶ ̶t̶o̶ ̶i̶ ̶f̶a̶k̶t̶,̶ ̶ż̶e̶ ̶S̶a̶s̶s̶u̶o̶l̶o̶ ̶o̶s̶t̶a̶t̶n̶i̶o̶ ̶j̶e̶s̶t̶ ̶w̶ ̶ś̶r̶e̶d̶n̶i̶e̶j̶ ̶f̶o̶r̶m̶i̶e̶,̶ ̶t̶o̶ ̶n̶i̶e̶ ̶c̶h̶c̶e̶ ̶s̶i̶ę̶ ̶w̶i̶e̶r̶z̶y̶ć̶,̶ ̶ż̶e̶b̶y̶ś̶m̶y̶ ̶w̶ ̶t̶y̶m̶ ̶m̶e̶c̶z̶u̶ ̶b̶y̶l̶i̶ ̶ś̶w̶i̶a̶d̶k̶a̶m̶i̶ ̶c̶z̶e̶g̶o̶ś̶ ̶i̶n̶n̶e̶g̶o̶,̶ ̶n̶i̶ż̶ ̶p̶e̶w̶n̶e̶ ̶z̶w̶y̶c̶i̶ę̶s̶t̶w̶o̶ ̶k̶l̶u̶b̶u̶ ̶z̶e̶ ̶s̶t̶o̶l̶i̶c̶y̶ ̶m̶o̶d̶y̶.̶ Jednak Zlatan złapał kontuzję na treningu, więc lecimy od nowa. W niedzielę w porze obiadowej będziemy świadkami jednego z trzech hitów tej kolejki. Do Reggio Emilii przyjedzie obecny lider - Milan. Oba zespoły są w słabszej formie i odczuwają trudy sezonu, co przekłada się na ich wyniki. W Sassuolo raczej zobaczymy Caputo, który ostatnio po powrocie, był wprowadzany powoli z ławki. Pioli natomiast nie będzie mógł sięgnąć po Ibrę, który złapał kolejny uraz, ani nie skorzysta z usług Kjaera, na dodatek nie wiadomo, czy Hernandez zdąży się wykurować na to spotkanie. Brak Zlatana powoduje zmianę mojej decyzji i stawiam na remis.

Mój Typ: Remis

Atalanta - Roma; 18:00; Gewiss

Drugi z trzech meczów, które trzeba po prostu obejrzeć. Zespół Gasperiniego pokazał ducha w meczu z Juve i trochę pechowo zremisował, bo zdecydowanie stać ich było na zwycięstwo. Z drugiej strony Roma, która grała na zaciągniętym hamulcu z beznadziejnym Torino, przez co mogła napędzić trochę strachu swoim kibicom. Dlatego Giallorossi powinni opuścić ręczny i z piskiem opon ruszyć na graczy La Dei, żeby postawić kolejny krok w stronę Ligi Mistrzów, a kto wie, przy dobrym ułożeniu wyników, może i mistrza. Dla Atalanty może to być ostatni dzwonek żeby liczyć się w walce o miejsca dające LM, przy porażce będzie to już różnica dziewięciu punktów, bariery która może okazać się nie do przebicia.

Mój Typ: Remis

Lazio - Napoli; 20:45; Olimpico

Bez Acerbiego, bez formy, ale z nadziejami przystąpią do meczu z Napoli piłkarze Inzaghiego. Biancocelesti nie radzą sobie z trudami sezonu i ich gra mocno odbiega od tego, do czego przyzwyczaili nas w zeszłym sezonie. Przy ewentualnej porażce znajdą się w podobnym do Atalanty położeniu, z dala od miejsc gwarantujących pieniądze i awans do Ligi Mistrzów. Ich rywal jest natomiast na dużej fali i nie wydaje się, żeby mieli z niej spadać. Zespół Gattuso co prawda przegrał z Interem, ale nie byli wcale gorsi, powiem więcej, byli po prostu lepsi. Jednak sędziowanie we Włoszech jest pokrewne z polskim kabaretem, bo jak się patrzy na pewne decyzje sędziów, to nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać.

Mój Typ: Zwycięstwo Napoli

Michał Ratuszniak

Kibic Romy od dziecięcych lat. Pasją do włoskiej piłki zaraził mnie Tata, teraz ja zarażę was.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.