„Boski Kucyk” w Radio Merito. Zapraszamy na podcast o Roberto Baggio!

Radio Merito lut 18, 2022

Jeśli wracać, to tylko na pełnej petardzie. Na Calcio Merito kurczowo się tego trzymamy, dlatego... WRACAMY! Wracamy z naszymi podcastami z cyklu Radio Merito. Dziś mamy wyjątkowy dzień, a zatem my również wzięliśmy na tapet bohatera iście wyjątkowego. Zresztą - przekonajcie się sami. Zapraszamy!

Z czym kojarzy Wam się kucyk? Domyślamy się, że przychodzi Wam do głowy wiele przeróżnych konotacji. Ale jeśli powiemy - „Boski Kucyk”, to spektrum naszych rozważań wyraźnie się zawęża. Bo chodzi właśnie o niego, o niezapomnianego Roberto Baggio. Jedną z najbardziej ikonicznych postaci Calcio. Mówimy o kimś, kto zawładnął umysłami kibiców z Półwyspu Apenińskiego i stał się dla nich tym, kim dla Argentyńczyków był i wciąż jest Diego Maradona.

Fot. Nazionale Calcio/Flickr

Baggio jest postacią niezwykle inspirującą i symboliczną. Na boisku był magiczny, czarujący, wręcz boski. Poza nim był zwykłym człowiekiem, który tak samo jak my wszyscy kochał i cierpiał. Występował w trzech największych włoskich klubach, zdobył Złotą Piłkę i marzył o triumfie w mistrzostwach świata. Nie odpuszczał nigdy, bez względu na wszelkie przeciwności losu. Upadał, ale zawsze się podnosił.

Dziś, w dniu 55. urodzin Roberto Baggio, Kuba Glibowski, Michał Salamucha i Marcin Ziółkowski opowiedzą Wam jego niezwykłą historię. Historię pełną ciekawostek i smaczków, ale także paradoksów i zbiegów okoliczności.

Serdecznie zapraszamy do odsłuchania naszego podcastu na Spotify! Znajdziecie go pod tym linkiem:

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.